Rozhodli jste se vypravit na Filipíny a chcete toho vidět co nejvíce? Rádi byste procestovali všechny ostrovy? Vyhledáváte zájezdy s cílem vidět to nejlepší z Filipín? Dříve, než začnete organizovat svou dovolenou, podívejte se, jaké výhody a nevýhody taková cesta obnáší.

Výhody: Zní to skvěle rybařit na ostrově Boracay, toulat se přírodou na sousedním Boholu a pak se přesunout k úžasným rýžovým terasám na sever na Luzon. Úžasných míst je na Filipínách opravdu hodně. Navíc procestujete celé Filipíny. A když se pak podíváte na mapu, zjistíte, jak neuvěřitelnou trasu jste urazili. Jenže to je zároveň největší nevýhodou tohoto typu cestování. Zvláště na Filipínách.

Nevýhody: Velké množství ostrovů a poměrně velké vzdálenosti způsobí, že budete hlavní část vašeho putování trávit náročnými několikahodinovými přesuny a neustálým čekáním. Možná si tak naplno nevychutnáte některé zajímavosti. Druhý den už nejspíš budete na cestě na další místo. Poslední neméně důležitou věcí jsou finance. Takovýto typ cestování je poměrně nákladný.

Organizovaný skupinový zájezd tohoto typu lze objednat u tradičních cestovních kanceláří. Pokud však chcete cestovat nezávisle a podle sebe, bez obav nás můžete kontaktovat.