Může být něco větší požitek než snídat na prosluněné terase? Ale pozor, ne ledajaké, rýžové! Strmé a neuvěřitelně zelené rýžové terasy na ostrově Luzon patří mezi místa, která ohromí každého správného cestovatele.

Osmý div světa, jak tento přírodní úkaz nazývají sami Filipínci, jakoby vytesal někdo tam nahoře. Však taky kaskádovité “schody do nebe” právem patří mezi světové dědictví Unesco. Generace domorodců budovaly toto dechberoucí místo před více než dvěma tisíci lety. A ještě ke všemu holýma rukama!

Terasy jsou protkány řadou hikingových tras, na kterých se člověk potká s domorodci z kmene Ifugao. Tihle Filipínci jsou neustále vysmátí, a to přesto, že jejich zuby snadno spočítat na prstech jedné ruky. I to málo, co jim v ústech zbývá, však stačí na to, aby si požvykovali listy přírodního léčiva NgaNga neboli plody betele. Možná, že právě proto mají pořád dobrou náladu. A co je nejlepší, jejich dobrá nálada je snadno přenosná!

Kam se ale schovat před vytrvale pracujícími slunečními paprsky? Místní vodopády jsou tou nejlepší oázou osvěžení. A když se den chýlí ke konci, je čas vychutnat si dobrou filipínskou večeři. Pak už jen zasloužený relax a vstřebávání zážitků v přírodních hot springs (horkých pramenech). Takové jsou rýžové terasy…