Cebu a Tagbilaran

Doporučený počet dnů: 0-1
Aktivity: noční život, odpočinek po cestě, přesun na Bohol, nocleh před odletem

Podobně jako Manila je i Cebu City (jak zní celý název města) spíše hlučnou a chaotickou džunglí, odkud je lepší rychle odjet pryč. Pokud hledáte trochu městské zábavy, pak bude hlavním důvodem, proč se tu zdržet, návštěva barů a nočních podniků. Jinou variantou pro přesun hned po příletu z letiště v Cebu je ostrov Bohol a přístavní město Tagbilaran.

Alona Beach

Doporučený počet dnů: 1-2
Aktivity: první nocleh, potápění, výlet na motorce

Nedaleko Tagbilaranu na ostrově Panglao leží Alona Beach, kde se poprvé seznámíte s filipínskými plážemi. Dostanete se sem snadno místní dopravou nebo na skútru. Bývá tu poměrně živo a hlavní atrakcí je podvodní svět a potápění.

Chocolate Hills

Doporučený počet dnů: 1-2
Aktivity: trek v přírodě, výlet na motorce, pozorování západu slunce

Na jedno až dvoudenní výlet z Tagbilaranu nebo jako mezizastávka na cestě do města Anda jsou Chocolate Hills skvělou destinací. Obzvlášť v suché sezóně a při západu slunce oceníte krásu tohoto přírodního úkazu.

Anda

Doporučený počet dnů: 2-3
Aktivity: výlet do pralesa, koupání a pláže, koktejly, jídlo na místním tržišti

Přesuňte se sem autobusem. A pak se vydejte se do terénu. Pokud se rozhodnete půjčit si skútr, počítejte s tím, že to je opravdové dobrodružství. Ale kdo se bojí, nesmí do pralesa! Najdete tu hezká místa a přátelské lidi daleko od reje turistů. Ochutnávka koktejlů a tradiční jídlo na místním tržišti dotvoří zážitek.

Camiguin

Doporučený počet dnů: 4-6
Aktivity: výlet na sopku Hibok-Hibok, termální prameny, šnorchlování, potápění, treky do hor, výlet na motorce

Na Camiguinu bude nejlepším dopravním prostředkem kolo, skútr nebo místní tricykly. Až si ostrov projedete a vyzkoušíte si nocleh v některém z originálních ubytování, nasměrujte si to k sopce Hibok-Hibok. A když se k večeru trochu ochladí? Termální prameny nabídnou příjemné útočiště.

 

Siquijor

Doporučený počet dnů: 4-6
Aktivity: filipínští léčitelé, koupání, návštěva jeskyní, treky do hor, vodopády, výlet na motorce/kole

Rozlohou malý, ale o to krásnější, Siquijor nabízí přírodní bohatství. Půjčte si kolo nebo skútr a vydejte se na cestu podél ostrova. Objevujte jeskyně a koupejte se ve vodopádu. Anebo se zkuste pídit po stopách místních tajemných léčitelů.

Apo Island

Doporučený počet dnů: 1-3
Aktivity: potápění s želvami, koupání a pláže, výlet lodí

Apo Island představuje jeden z vrcholů Filipín. Miniaturní ostrov skýtá skvělé možnosti pro potápění, navíc mezi želvami. A ráno se vám možná poštěstí sledovat, kterak se želvy krmí. Jinak si můžete relaxovat na krásné bílé korálové pláži.

Oslob

Doporučený počet dnů: 0-1
Aktivity: potápění mezi žraloky, návštěva vodopádu

Ne každý den se podaří potápět se mezi žraloky velrybími, tak jak to nabízí Oslob. Jen počítejte s tím, že v porovnání s jinými možnostmi zábavy na Boholu je výlet mezi žraloky relativně dražší aktivitou. Navíc tu patrně nebudete sami, Oslob je hodně turistické místo.

Cebu

Doporučený počet dnů: 0-1
Aktivity: nákup dárků, let domů

Poslední, stejně jako první, zastávkou bude Cebu City. Odsud už jen chytnout letadlo a pohodový let domů.