Barevné výzdoby, ze kterých přechází zrak, možnost nahlédnout do obydlí místních, živá hudba, lokální delikatesy za pár korun a katolický kostel z roku 1738, který byl v roce 2014 poničen tajfunem. To a mnoho dalšího na vás čeká v městečku Lucban, na jihu ostrova Luzon.

Kdy

Jeden z největších a nejbarevnějších filipínských festivalů se koná 15. května na počest Svatého Isidora z Madridu, patrona zemědělců, dobré úrody a ochránce proti suchu.

Jak si festival co nejlépe vychutnat

Cestu si naplánujte tak, abyste do Lucbanu dorazili brzy ráno, dokud úzké uličky města nejsou rozpálené silným filipínským sluncem. Pro tentokrát nechte chytrý telefon s mapou v kapse, jednoduše vplujte do uličky, která na vás zrovna zapůsobí a nechte se unášet výzdobou hrající zářivými barvami tvořenou dekoracemi z právě sklizených plodů, natrhaných květin a tzv. „kiping“ – dekorace z rýže. Výzdoba domů je hodnocena porotou a později bude vyhlášen vítěz. Střed městečka, ve kterém se festival odehrává, je malý, rozhodně se v něm neztratíte a procesí uslyšíte z dálky díky živé kapele.

Co ochutnat

Pro oblast jsou typické malé klobásky. Jedna vyjde na 6 PHP (cca 3 Kč) a ugrilují vám je přímo na ulici.

Ačkoli festival patří k nejznámějším na Filipínách a jako takový se přirozeně neobejde bez turistů, je prozatím navštěvován z drtivé většiny Filipínci. Budete tak mít možnost zažít opravdovou filipínskou fiestu a nakoupit místní výrobky a ochutnat pokrmy za velmi nízké ceny.