Manila

Doporučený počet dnů: 0-1
Aktivity: prohlídka Manily, rychle pryč

Manila je hlavní město Filipín, bohužel ničím příliš zajímavé. V případě, že přiletíte pozdě večer nebo v noci, odpočiňte si v některém z hotelů a ráno se vydejte na cestu dál. Pokud můžete, opusťte Manilu co nejdřív. Filipíny nabízí mnohem víc.

Angeles

Doporučený počet dnů: 1-2
Aktivity: první nocleh, odpočinek po cestě, noční život, půjčení auta

Angeles bude pravděpodobně první zastávkou po odjezdu z Manily. Toto místo je dobrou přestupní stanicí. Odpočinete si tu po náročném letu, aklimatizujete se a můžete si zde půjčit auto na další cestu. Kdybyste chtěli zůstat o den déle, zajděte si večer do baru.

Hundred Islands

Doporučený počet dnů: 2-3
Aktivity: koupání, šnorchlování, pronájem malé lodi a návštěva ostrůvků, možnost přespání na jednom z opuštěných ostrovů ve stanech

Národní park Tisíc ostrovů nabízí krásné moře a objevování ostrůvků. Půjčte si loďku a vydejte se za dobrodružstvím. Pod hladinou můžete pozorovat podmořský svět. Můžete si také půjčit kajak nebo vyzkoušet ziplinu.

San Juan a San Fernando

Doporučený počet dnů: 2-3
Aktivity: koupání, surfování (možné i pro úplné začátečníky), noční život, výlet na motorce, výlety do přírody, adrenalin park

San Fernando je takovou surfařskou baštou. Takže pokud máte rádi surfování, nebo si to chcete aspoň vyzkoušet, je to pro vás „povinnou zastávkou“. Určitě se tu neztratí ani milovníci noční zábavy a adrenalinových zážitků.

Kabayan

Doporučený počet dnů: 1-4
Aktivity: treky (Mt. Pulag, čtyři jezera a další), mumie, termální prameny

Kabayan je dobrým místem pro horské výlety. Najdete tu řadu zajímavých trailů v národním parku Mt. Pulag. V termálních pramenech se sice nevykoupete, protože se jedná o podzemní sopku, ale jejich návštěva stojí za to. Hlavní atrakcí Kabayanu jsou ovšem jeskyně s mumiemi.

 

Banaue

Doporučený počet dnů: 3-5
Aktivity: rýžové terasy, návštěva domorodých vesnic, koupání v termálních pramenech nebo ve vodopádu

V oblasti Banaue se nachází neuvěřitelné rýžové terasy, div světa, který prostě nemůžete vynechat. Mimoto můžete absolvovat různorodé horské traily a dostat se až k částečně izolovaným domorodým vesnicím. V oblasti Banaue nechybí ani přírodní koupání.

Sagada

Doporučený počet dnů: 2-3
Aktivity: návštěva jeskyní, zipline, visící rakve, rafting

Klidná horská Sagada je místo známé především pro uctívání mrtvých v rakvích zavěšených na útesu. Stejně tak tu můžete probádat systém jeskynních chodeb. A pak si zvednout hladinu adrenalinu na ziplině nebo při dostatku vody vyzkoušet rafting.

Vigan

Doporučený počet dnů: 1-2
Aktivity: strašidelný maják, španělská architektura, gastronomie

Vigan představuje kulturní pozůstatek španělské kolonizace. Historické domy a dlážděné ulice dávají centru města atmosféru. Na periferiích už to taková sláva není. Ale projít se centrem, vychutnat si dobré jídlo a nasát kulturní atmosféru Filipín má něco do sebe. Dobrou alternativou je výlet ke strašidelnému majáku.

Pagudpud

Doporučený počet dnů: 2-4
Aktivity: koupání, výlety do okolí, šnorchlování, surfing, příroda a vodopády

Dlouhé pláže s jemným bílým pískem to je idyla Pagudpudu. Na samém severu Luzonu si zaplavete ať už v moři nebo pod vodopády. Odpočinek můžete vyměnit za surfování nebo šnorchlování. Místní lidé jsou tu přátelští a možná vám dají vlastní typy na další zajímavosti v okolí.

Subic

Doporučený počet dnů: 1-2
Aktivity: koupání, potápění, výlet do džungle, noční život, pozorování delfínů

Záliv Subic nabízí krásná místa k potápění i k výletům do pralesa. Dobrodružství v přírodě a pod vodou, kde můžete spatřit delfíny, večer vyměníte za místo v baru a sklenku něčeho dobrého.

Cesta zpět: San Juan a San Fernando, Angeles, Manila

Doporučený počet dnů: 1-4
Aktivity: noční život, výlet na motorce, nákup dárků, prohlídka Manily

Zpáteční cestou si to pravděpodobně namíříte přes výše zmíněná města San Juan a San Fernando, Angeles a Manila. Pokud jste je napoprvé minuli, můžete navštívit místa, která jste nestihli předtím. Nebo jen přespat, rozloučit se s mořem, případně vrátit auto, nakoupit dárky a dát si panáka na šťastnou cestu domů.