Highlight Filipín a fascinující přírodní dílo – to jsou ve zkratce Rýžové terasy v okolí městečka Banaue. Tohle místo patří do „must see“ všech dobrodružně laděných cestovatelů mířících na Filipíny. Jak se sem dostat a co tady na vás čeká?

Cesta na rýžové terasy

Patrně se sem vydáte z hlavního města Filipín. Pravda, cesta z Manily sem trvá celou noc. Rozhodně však stojí za to se sem vypravit. Zasloužený odpočinek poskytne jedno ze stylových ubytování. A až se vyspíte? Posnídejte s výhledem na rýžová políčka domorodých Filipínců. A hned po snídani už je nejvyšší čas vyrazit na trek k rýžovým terasám.

Rýžové terasy s průvodcem

Nahoru se můžete vydat spolu s dopředu zamluveným místním průvodcem. Tito domorodí Filipínci umí velmi slušně anglicky a faunu i flóru v oblasti rýžových teras mají dokonale zmapovanou. Průvodce navíc na cestách terénem chrání proti řadě nebezpečných tvorů. Jako vedoucí skupiny pročesává terén dřevěnou tyčí, čímž předchází nepříjemnému setkání s hadem. Cestu naplánuje podle toho, co vás zajímá a není problém s ním putovat i několik dní.

Setkání s domorodci kmene Ifugao

Chcete vědět, jak pomocí dřevin určitých stromů rozdělat oheň? Kde získávat v lese vodu? Nebo kterým jedovatým rostlinám se v pralese vyhnout? Poznejte každodenní chléb kmene lovců lebek. Průvodce vás může zavést k domorodé komunitě lidí kmene Ifugao. Popovídejte si s bezzubým domorodcem žvýkajícím betel – rostlinný tabák –  a zažijte maličkosti místního života.

Rýžové terasy dobrodružně

Až budete stoupat úzkými stezkami vzhůru, koukněte se občas za sebe. Tam čekají výhledy na nádherné zelené pláně rýžových teras. Během putování se také můžete dozvědět řadu poutavých historek. A pokud chcete do tajů místního života proniknout ještě více, připravte se na noc mezi domorodci. Přenocujte přímo v pralese a při dobrém počasí se s ranním rozbřeskem kochejte pohledem do údolí.

Autentické Filipíny

Dobrá rada na závěr. Civilizace a turismus se bohužel neuvěřitelně rychle blíží i sem k rýžovým terasám oblasti Banaue. Vyrazte proto co nejdříve. Dokud se na políčcích ještě pěstuje rýže a navrch nejezdí lanovka… Naštěstí jsou to stále ještě autentické Filipíny. A trek na rýžové terasy je popravdě skvělým zážitkem.

V případě zájmu vám zajistíme zkušeného místního průvodce, podrobný popis cesty do Banaue, návrhy programu, možnosti ubytování a další důležité informace pro váš Trek na rýžové terasy.

Stačí napsat, co vás zajímá. Kontaktujte nás emailem nebo prostřednictvím facebooku.