sagada-mapa

Nespoutané vodopády, tajemné jeskyně nebo dobrodružné treky do hor? O čem je řeč? Uprostřed severní části Luzonu se nachází oblast Sagada. Ti, kdo milují přírodu, oblast Sagady určitě nevynechají. Najdou tu místo pro relaxaci těla i mysli.

Sagadu najdete necelých 300 km severně od Manily. A dostat se sem se dá nejlépe z Banaue. Centrem oblasti Sagada je stejnojmenné město čítající něco málo přes deset tisíc obyvatel.

V tomto horském městečku Sagada plyne čas pomalu, nikam se nespěchá.

Koupejte se pod vodopádem


Turisté sem jezdí hlavně v období března až května, kdy je tady nejlepší počasí. Naopak mimo sezonu tu zdaleka tak rušno není. A tak je to šance mít kus tohoto přírodního ráje jen pro sebe. Takže proč neodhodit všechny svršky a nekoupat se třeba nazí po vodopádem?

Pokud jedete do Sagady vyloženě relaxovat, pak vás potěší táborák pod otevřeným nebem. No a kuřáci určitě ocení výšlap na Marlboro Mountain. Tahle marlborka jim totiž protáhne plíce o hodně zdravějším způsobem.

Od rakví do jeskyní v oblasti Sagada

Hlavním highlightem oblasti Sagada jsou nepochybně visící rakve. Některé z dřevěných rakví zavěšené na útesu jsou staré stovky let, jiné přibyly až v nedávné historii. Krom koupání v okolí vodopádů a hikování po hřebenech místních hor, můžete objevovat dobrodružství při putování chodbami uvnitř jeskyní Sumaging.

Hledáte-li karaoke a noční bary, pak není Sagada tím správným útočištěm. Tady hudba nevyhrává dlouho do noci. O to větší klid a pohoda tu vládne. Jeďte sem za úžasnou filipínskou přírodou!