Co můžete od Filipíny Jinak očekávat?

Naším cílem je pomoci vám prožít Filipíny jinak, než jako klasický turista, který si zaletí na Boracay, zajede šnorchlovat se žraloky a mrkne na čokoládové kopce. Takový způsob cestování je velmi dobře pokrytý a není nic jednoduššího, než si zadat do Googlu „Filipíny“ a během odpoledne si dovolenou naplánovat. My chceme pomoci samostatným cestovatelům navštívit taková místa, na kterých budete mít možnost prožít opravdové Filipíny ještě neovlivněné masovým turismem. Nejdůležitější pro nás je, abyste si ze své cesty odvezli zážitky, které se vám neslijí dohromady s dalšími cestami, ale které si i po letech přesně vybavíte.

Autentické poznávání Filipín

K takovému cestování patří přirozeně i to, že ne vždy jdou věci podle plánu. A čím dále jste od turistických míst, tím spíše je potřeba duševně se připravit na to, že nějaká ta hodina zdržení na cestě vůbec nic neznamená. Zejména ze začátku to pro Čechy zvyklé na jízdní řády a krátké vzdálenosti může být stresující, ale jakmile se jednou přepnete do filipínského režimu „flow“, přijmete „filipino time“, a necháte se jednoduše unášet vším, co země nabízí, máte postaráno o ty nejsilnější zážitky. Z vlastní zkušenosti víme, že to často bývají ty nejmenší detaily, jako když si unavení po celém dni na motorce zajedete na místní trh, nakoupíte si špízy z tuňáka a pivo a to vše si vychutnáte na plastových židličkách obklopeni domorodci, kteří večeří to stejné. Málokdo po letech vzpomíná na to, jak spal v pěkném hotelovém pokoji a jel na exkurzi luxusním autobusem spolu s dalšími turisty.

Co očekávat od balíčku pro nezávislé cestovatele?

Je dobré mít předem alespoň zhruba nachystaný program cesty a zakoupené vnitrostátní letenky. S přípravou vašeho programu a vytipováním netradičních míst vám rádi pomůžeme. Poté, co si společně ujasníme, co od cesty očekáváte, pro vás připravíme itinerář na míru společně s doporučením, jak se nejlépe dopravovat, kde přespat atp. K dispozici dostanete také telefonní kontakt na naší českou průvodkyni žijící na Filipínách.

Pro koho je balíček určen?

Naše Balíčky jsou určeny pro cestovatele, kteří chtějí mít podrobnou osnovu, co vše mohou na daných místech podniknout a jak si je co nejvíce vychutnat. Rádi je jistě využijí i cestovatelé, kterým se jednoduše nechce trávit hodiny na internetu zjišťováním praktických rad, nejsou si tak jistí v angličtině, aby si informace vyzobali z anglických stránek, nebo jsou velmi časově vytíženi a své volné chvíle raději věnují něčemu jinému.

Co konkrétně balíček obsahuje?

Najdete zde kompletní podrobný návrh své cesty na každý den zpracovaný dle vašich individuálních požadavků včetně orientačních cen, odkazů přímo na ubytování atd. Velice důležitou součásti každého balíčku jsou kontakty na místní průvodce a organizace, díky kterým se můžete podívat na místa, kam byste se sami nedostali, a prožít neopakovatelné zážitky.

Představte si, že strávíte čas v pralese s Filipíncem, který vám zasvěceně povykládá o rostlinách, které se kolem vás vyskytují, vysvětlí vám, které a jak využívají po staletí místní obyvatelé, aby vás následně vzal do obydlí místních, kde budete mít možnost ochutnat jejich speciality, rýžové víno a vyzkoušet betel. Nemáte chuť všeho nechat a odletět prvním letadlem na Filipíny? Fascinuje vás, když vás někdo z oblasti zavede na krásné vodopády, o kterých nikdo neví, protože si zrovna těchto nevšimli tvůrci světových průvodců? Rádi byste viděli, v jakých podmínkách žijí nejchudší obyvatelé Filipín, ale přirozeně máte strach se na tato místa vydat sami? Tak přesně takový typ zážitků vám chceme umožnit prožít.

Cestování je svoboda – nejsme cestovní kancelář

Nedomluvíme vše za vás. Zprostředkujeme vám kontakty, ke kterým byste se jinak nedostali. Samotná domluva už bude na vás, protože věříme, že je to jedna z věcí, která činí cestování na vlastní pěst tak okouzlující. Je ale potřeba počítat s variantou, že pokud se budete snažit tyto zážitky domluvit v hlavní sezóně a na poslední chvíli, místní průvodci již nemusí být k dispozici..

Neslibujeme vám, že vše půjde jako perfektně seřízené švýcarské hodinky, ale pomůžeme vám naplánovat si nezapomenutelnou cestu na Filipínách.