Toužili jste vždy na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je pobývat na neobydleném tropickém ostrově, ale na druhou stranu máte přirozený respekt z toho jen tak se vydat do neznáma se stanem? Potom by právě vám mohlo vyhovovat souostroví tvořené 17 malými ostrůvky u města Conpcepcion ležícího na ostrově Panay.

Co očekávat

Podmínky jsou velmi skromné, místo je zatím turisty v podstatě neobjevené a pokud na nějaké narazíte, budou to nejspíš Filipínci. Přespat je možné na ostrově Bulubadiangan, kde jedna rodina provozuje skromný resort. Vybrat si můžete mezi jednoduchou chatkou s koupelnou, ve které do kýblu teče pouze slaná voda, otevřeným přístřeškem z bambusu, nebo můžete přespat ve vlastním stanu. Na ostrově je generátor, takže i po setmění je zde světlo, ale mobil si zde nenabijete. Je potřeba si předem nakoupit jídlo a pití na trzích v Concepcion a to si na ostrovy odvézt, za malý poplatek vám tady ugrilují dovezenou rybu.

Co na ostrovech dělat

Rozhodně si nezapomeňte přibalit šnorchl a brýle. Jednotlivé ostrovy obejdete zhruba za hodinku a žádné povyražení pro turisty na nich nečekejte. Za to můžete hodiny strávit ve vodě a nerušeně pozorovat korály, stovky barevných hvězdic kterými je poseto mořské dno, rybky a na některých místech i zévy obrovské. Ke spánku vás ukolébá šumění moře, které zde není přehlušováno hudbou z barů a diskoték, ačkoli rybářské lodě, které nad ránem okolo ostrova proplouvají, také nejsou zrovna nejtišší. Ráno si přivstaňte a z pláže pozorujte východ slunce a cvrkot rybářů všude kolem.

Nejnavštěvovanější ostrovy

Bulubadiangan Island – ostrov, na kterém se dá přespat a jehož dlouhý písečný pás je z obou stran omýván mělkým mořem, ve kterém můžete jít desítky metrů a stále budete mít vodu nad kolena.

Agho Island – soukromý ostrov (vstup 50 PHP), jehož bílé pláže a blankytně modré moře si ničím nezadá s těmi na Boracay.

Pan de Azucar – můžete vystoupat na 175 metrů vysoký kopec Mt. Manaphag, z něhož se před vámi rozprostřou nezapomenutelné výhledy na souostroví.