Šamanka do sklenice se studenou vodou vloží magický kámen a do pusy si vezme slámku, kterou do sklenice fouká bublinky. Po pár minutách mi ukáže vodu ve sklenici, ve které víří troška prachu. Vodu vylije a celý proces třikrát zopakuje. Když mi sklenici ukáže po čtvrté, téměř žádný prach v ní není a moje záda jsou údajně zbavena bolesti. Kdyby nic jiného, byla to v poledním vlhku a teplu rozhodně osvěžující masáž. Po sezení nám vypráví, že čarovný kámen zdědila po svém dědečkovi, který byl významným a vyhledávaným léčitelem, a když umíral, vybral si ji jako svoji následovnici a naučil ji léčitelské metodě „bolo-bolo“.

Voodoo na ostrově Siquijor

Osvěženi koupelí ve vodopádech se zastavujeme u malého stánku, ve kterém umělec z nedaleké vesnice prodává čarovné předměty. Na výběr má sošky bulul, čarovné lektvary, mezi kterými jednoznačně vede nápoj lásky a dokonce i voodoo panenky.

Měli jsme štěstí, a tak jsme v noci nenarazili na žádného z mýtických tvorů, kterými se to na ostrově jen hemží, a kteří vás mohou unést, seslat na vás kletbu a v horším případě sníst vaše děti.

Dva z nich, Kapre a Agta sídlí přímo v posvátném stromě, který na ostrově roste údajně přes čtyři sta let a je stále živý díky pramenu, který z pod něj vyvěrá. Přes den se démonů nemusíte bát, za to si můžete smočit nohy v jezírku, které vzniklo, když místní pramen ohradili betonovou zídkou a nechat si udělat pedikúru pod širým nebem, o kterou se postarají garra rufa rybky.

Siquijor se svou nechvalně proslulou pověstí voodoo patří k méně navštěvovaným filipínským ostrovům, ačkoli už se pomalu dostává mezi oblíbené destinace v souostroví Visayas. Stále na něm ovšem naleznete líné filipínské tempo, téměř prázdné silnice a pobřeží, které není na každém metru čtverečním zastavěné luxusními resorty.

Co můžete podniknout na Siquijoru

  • Půjčit si motorku a poznat ostrov na vlastní pěst
  • Opalovat se na téměř liduprázdných bílých plážích
  • Hodiny šnorchlovat a kochat se podmořskými rezervacemi
  • Potápět se
  • Vykoupat se v některém z mnoha vodopádů
  • Poznat život ve filipínských vesnicích ve vnitrozemí
  • Navštívit jeden z největších koloniálních kláštěrů na Filipínách
  • Zajet si do motýlí rezervace
  • A vneposlední řadě zajít za filipínskými léčiteli

Rádi vám v rámci našich balíčků pro nezávislé cestovatele poradíme, jak se na ostrov dopravit, sestavíme program, poradíme s ubytováním, kde najít léčitele a poskytneme kontakt na léčitelku, kterou popisujeme v úvodu.

Stačí napsat, co vás zajímá. Pro více informací nás kontaktujte emailem nebo prostřednictvím Facebooku.