crystal-beach-mapa

Resort u pláže, kde můžete spát ve stanu (jak vlastním, tak vypůjčeném na místě), a vyzkoušet si tak cestování se vším všudy, ale přece jen s vymoženostmi civilizace jako toalety, sprcha, večerní rum s colou a jídlo v místní restauraci.

http://www.crystalbeach.com.ph

Kde

Crystal Beach se nachází v provincii Zambales, na západním pobřeží ostrova Luzon, zhruba 200 km severozápadně od Manily. Cesta z Manily vám zabere okolo 4 hodin autem, a 5-6 hodin veřejnou dopravou.

Za kolik

Denní poplatek za stanovaní je 500 PHP/osobu/noc. Půjčení stanu vyjde na 295 PHP/osobu/noc. Na výběr je také ubytování v chatkách, cena se odvíjí dle konkrétního typu.

Proč na Crystal Beach

Resort leží v surfařské oblasti, která je vhodná i pro úplné začátečníky. Není tedy nic jednoduššího, než si domluvit hodinu s instruktorem (okolo 400 PHP/60 min) a stát se jedním z těch, co tomuto sportu a životnímu stylu podlehli. Rozhodně nevynechejte island hopping a ostrůvek Capones. Nasedněte na tricykle, nechce se zavést do přístavu (cca 30 minut) a odtud loďkou (cca 30-40 min) na neobydlený ostrůvek, na kterém stojí jen starý španělský maják. Pokud vás stanování v kempu naladilo na ještě větší dobrodružství, přibalte si stan a dostatek vody a jídla a zůstaňte přes noc.